.

The Eye [2008] [titra shqip] [UniVerseHub]

Posted by UniVerseHub | | Category: |


The remake of the Hong Kong film "Jian Gui", a woman who receives an eye transplant that allows her to see into the supernatural world. 

Violinistja Sydney Wells është verbuar aksidentalisht nga e motra e saj Helen që kur ajo ishte 5 vjeçe. Ajo hyn në një operacion që mendohej ti kthente asaj shikimin por pas operacionit ajo fillon të shikojë njerëz të vdekur. Me ndihmën e Dr. Paul Faulkner, Sydney zbulon se kush ishte donatori i syve dhe ato udhëtojnë për në Los Llanos të Meksikës që të zbulojnë misterin e shikimeve të saja.
Regjisorë: David Moreau, Xavier Palud
Skenari: Sebastian Gutierrez
Data e daljes: 1 Shkurt 2008 në SHBA
Zhanri: Dramë | Horror | Thriller
Kohëzgjatja: 98 minuta
Me aktorët: Jessica Alba, Alessandro Nivola, Parker Posey, Rade Serbedzija, Fernanda Romero
Vendi: SHBA | Kanada
Gjuha: Anglisht | Spanjisht [vetëm disa rreshta]

Box Office

Buxheti:

$12,000,000 (përafërsisht)

Fundjava e daljes:

$12,425,776 (SHBA) (3 Shkurt 2008) (2436 Kinema)

E përgjithshme:

$31,418,697 (SHBA) (10 Prill 2008) 
 
Për më shumë informacion: http://www.imdb.com/title/tt0406759/
Shkarko filmin me titra shqip: MegaUpload

0 comments:


Leave a Reply

.