.

Mulan [2009] [titra shqip] [UniVerseHub]

Posted by UniVerseHub | | Category: , , , , |


The epic story of the Chinese girl-warrior, Mulan, who fights to defend her father. 

Hua Mulan (titulli origjinal)Regjisorë:

Jingle Ma, Wei Dong

Skenari:

Ting Zhang

Yje:

Wei Zhao, Jaycee Chan dhe Rongguang Yu
Kohëzgjatja: 114 minuta
Zhanri: Aventurë | Dramë | Romancë
Data e daljes:  26 Nëntor 2009 (Malajzi)
Me aktorët: Wei Zhao, Jaycee Chan, Rongguang Yu, Jun Hu, Kun Chen, Jiao Xu

Box Office

Buxheti:

$12,000,000 (përafërsisht)

Fundjava e daljes:

HKD 798,211 (Hong Kong) (3 Dhjetor 2009) (34 Kinema)

E përgjithshme:

CNY 88,800,000 (Kinë) (13 Dhjetor 2009)
Më shumë informacion: http://www.imdb.com/title/tt1308138/
Shkarko titrat shqip KËTU 

0 comments:


Leave a Reply

.