.

The Dark Knight [2008] [titra shqip] [UniVerseHub]

Posted by UniVerseHub | | Category: , , , , , |

regjisor: Christopher Nolan
skenarist: Jonathan Nolan, Christopher Nolan
data e daljes: 18 korrik 2008 në SHBA
zhanri: aksion | krim | dramë | thriller
çmime: fitues i dy çmimeve oskar si dhe 79 çmimeve të tjera dhe 61 kandidaturave
me aktorët: Christian Bale, Heath Ledger, Aaron Eckhart, Michael Caine, Maggie Gyllenhaal
kohëzgjatja: 152 minuta
Vendi: SHBA, Britani e Madhe
Gjuha: anglisht
vendi i xhirimit: 2 International Finance Centre, Central, Hong Kong, Kinë
kompania: Warner Bros. Pictures
...për më shumë informacion për këtë film: kliko këtu
për të shkarkuar titrat e filmit: kliko këtu

0 comments:


Leave a Reply

.