.

The Other Guys [2010] [titra shqip] [UniVerseHub]

Posted by UniVerseHub | | Category: , , , , |


Gabimet në të shkuarën të Terry Hoitz dhe frika e Allen Gamble për të ndërmarrë rreziqe i ka vendosur ato në rolin e “Djemtë e Tjerë” dhe atyre do i duhet të rrinë gjithë kohën në zyrë për të plotësuar dokumenta për dy policët hero Danson dhe Highsmith. Por gjatë një hetimi mbi kapitalistin David Ershon atyre do ti jepet mundësia që të “pastrojnë” emrin e tyre.


Two mismatched New York City detectives seize an opportunity to step up like the city's top cops whom they idolize -- only things don't quite go as planned.

Regjisor: Adam McKay
Skenari: Adam McKay, Chris Henchy
Yje: Will Ferrell, Mark Wahlberg dhe Derek Jeter 
Kohëzgjatja: 107 minuta
Data e daljes: 6 Gusht 2010
Zhanri: Aksion | Komedi | Krim 
Me aktorët: Will Ferrell, Mark Wahlberg, Derek Jeter, Samuel L. Jackson, Eva Mendes, Dwayne Johnson, Larnell Stovall

Storyline

Terry Hoitz's past mistakes in the line of duty and Allen Gamble's reluctance to take risks have landed them the roles of the "Other Guys", disgraced New York City police detectives relegated to filling out paperwork for cocky hero cops Danson and Highsmith. The mismatched duo must look past their differences when they take on a high-profile investigation of shady capitalist David Ershon and attempt to fill the shoes of the notoriously reckless officers they idolize. Box Office

Buxheti:

$100,000,000 (përafërsisht)

Fundjava e daljes:

$35,543,162 (SHBA) (8 Gusht 2010) (3651 Kinema)

E përgjithshme:

$119,219,978 (SHBA) (14 Nëntor 2010) 
Më shumë informacion: http://www.imdb.com/title/tt1386588/ 
Shkarko filmin me titra shqip MegaUpload

1 comments:

  1. This is very intеresting, Yοu are an oveгlу skilled blogger.
    I've joined your rss feed and stay up for seeking extra of your magnificent post. Also, I've shared your ѕite in
    my social networkѕ

    Have a look at my blοg :: Click Through The Up Coming Post


Leave a Reply

.