.

Gangster's Paradise: Jerusalema [2008] [titra shqip] [UniVerseHub]

Posted by UniVerseHub | | Category: , , , , |


Jerusalema (titulli origjinal)

Nga një kriminel i vogël bëhet një kriminel i fuqishëm i krimit gjatë viteve të trazuara para dhe pas rënies aparteidit.

Regjisor: Ralph Ziman

Skenarist: Ralph Ziman

Yje: Daniel Buckland, Robert Hobbs dhe Kevon Kane

Kohëzgjatja: 119 minuta
Zhanri: Aksion | Krim | Dramë 
Data e daljes: Maj 2008 (Afrika e Jugut)
Me aktorët: Daniel Buckland, Robert Hobbs, Kevon Kane, Eugene Khumbanyiwa, Motlatsi Mahloko

Vendi: Afrika e Jugut

Gjuha: Anglisht | Afrikane

 

Box Office

Buxheti: $2,000,000 (përafërsisht)

Fundjava e daljes: $4,958 (SHBA) (13 Qershor 2010) (4 Kinema)

E përgjithshme: $4,958 (SHBA) (13 Qershor 2010) 

 

Më shumë informacion: http://www.imdb.com/title/tt0783532/

 

Shkarko titrat shqip KËTU Gangster's Paradise: Jerusalema (2008)

Përshtatet me:

Jerusalema.2008.720p.BluRay.x264-AVCHD 

Jerusalema.2008.BRRip.XviD-DrSi


0 comments:


Leave a Reply

.