.

The Hangover [2009] [titra shqip]

Posted by UniVerseHub | | Category: , , , |


Një komedi vendosur ne Las Vegas përqëndruar rreth tre shokeve që humbin shokun e tyre për tu martuar gjatë misadventures se tyre të dehur, atëherë ata duhet te benin hapa prapa në mënyrë që të gjenin atë.

Regjisor: Todd Phillips

Skenaristë: Jon Lucas, Scott Moore

Yje: Zach Galifianakis, Bradley Cooper dhe Justin Bartha

Kohëzgjatja: 100 minuta
Zhanri: Komedi | Krim
Data e daljes: 5 Qershor 2009 (SHBA)

 
Me aktorët: Zach Galifianakis, Bradley Cooper dhe Justin Bartha, Ed Helms, Heather Graham, Sasha Barrese
Ka fituar një Golden Globe, katër çmime të tjera, dhe 16 kandidadime
Vlerësimi në IMDb: 7.9/10

Detaje

Vendi: SHBA | Gjermani

Gjuha: Anglisht

Box Office

Buxheti: $35,000,000 (përafërsisht)

Fundjava e daljes: $44,979,319 (SHBA) (7 Qershor 2009) (3269 Kinema)

E përgjithshme: $277,313,371 (SHBA) (13 Dhjetor 2009)


Më shumë informacion: http://www.imdb.com/title/tt1119646/
Shkarko titrat shqip KËTU The Hangover (2009)

SHIKOJE FILMIN:

2 comments:

  1. uauuuuuuuuuuuuuuuuuuuu

  2. pse s'hapetttt?? :(


Leave a Reply

.