.

The Hurt Locker [2008] [titra shqip]

Posted by UniVerseHub | | Category: , , , , |


Irak. Të detyruar të luajnë një lojë të rrezikshme macja-me-miun në kaosin e luftës, një skuadër e njësisë së xhenios së ushtrisë duhet të qëndrojë e bashkuar në një qytet ku kushdo mund të jetë një armik i mundshëm dhe çdo objekt mund të jetë një bombë vdekjeprurëse.

Regjisor: Kathryn Bigelow

Skenaristë: Mark Boal

Yje: Jeremy Renner, Anthony Mackie dhe Brian Geraghty

Kohëzgjatja: 131 minuta

Zhanri: Dramë | Thriller | Luftë

Data e daljes: 10 Tetor 2008 (Francë)

Me aktorët: Jeremy Renner, Anthony Mackie, Brian Geraghty, Guy Pearce, Ralph Fiennes, David Morse, Evangeline Lilly, Christian Camargo

Çmime: Ka fituar 6 çmime Oskar. Ka fituar edhe 73 çmime të tjera, 51 kandidime
Vlerësimi në IMDb: 7.8/10

Detaje

Vendi: SHBA

Gjuha: Anglisht | Arabisht | Turqisht

Data e daljes: 10 Tetor 2008 (Francë)

Vendi ku është xhiruar filmi: Amman, Jordani


Box Office

Buxheti: $11,000,000 (përafërsisht)

Fundjava e daljes: €48,188 (Francë) (10 Tetor 2008) (70 Kinema)

E përgjithshme: $12,647,089 (SHBA) (15 Nëntor 2009)Më shumë informacion: http://www.imdb.com/title/tt0887912/


Shkarko titrat shqip KËTU The Hurt Locker (2008)

0 comments:


Leave a Reply

.