.

The Imaginarium of Doctor Parnassus [2009] [titra shqip] [UniVerseHub]

Posted by UniVerseHub | | Category: |


A traveling theater company gives its audience much more than they were expecting. 
Një kompani teatrore udhëtuese i jep publikut të vet më shumë se atë që ata presin.
Zhanri : Aventurë | Fantazi | Mister
Kohëzgjatja: 123 minuta
Me aktorët: Andrew Garfield, Christopher Plummer, Richard Riddell, Katie Lyons, Lily Cole
Regjisor: Terry Gilliam
Skenari: Terry Gilliam, Charles McKeown
Yje: Christopher Plummer, Lily Cole dhe Heath Ledger
Data e daljes: 8 Janar 2010 në SHBA
Vendi ku është filmuar: Battersea Power Station, Battersea, Londër, Angli

Box Office

Buxheti:

$30,000,000(përafërsisht)

Fundjava e daljes:

$334,183(SHBA)(27 Dhjetor 2009)(48 Kinema)

E përgjithshme:

$7,689,458(SHBA)(23 Maj 2010) 
 
Më shumë informacion: http://www.imdb.com/title/tt1054606/ 
Shkarko filmin me titra shqip: MultiUpload
1 comments:

  1. Hellο! I've been reading your blog for a long time now and finally got the bravery to go ahead and give you a shout out from New Caney Texas! Just wanted to tell you keep up the excellent work!

    my homepage; skin lightener for men


Leave a Reply

.