.

Gladiator [2000] [titra shqip]

Posted by UniVerseHub | | Category: , , , , |

Kur një gjeneral romak tradhtohet dhe familja e tij vritet nga një princ i korruptuar, ai vjen në Romë si një gladiator për të kërkuar hakmarrje.

Regjisor: Ridley Scott


Skenarist: David Franzoni


Yje: Russell Crowe, Joaquin Phoenix dhe Connie Nielsen 

Kohëzgjatja: 155 minuta

Zhanri: Aksion | Aventurë | Dramë

Data e daljes: 5 Maj 2000 (SHBA)

Me aktorët: Russell Crowe, Joaquin Phoenix, Connie Nielsen, Oliver Reed, Richard Harris, Derek Jacobi, Djimon Hounsou

Çmime: Fitues i 5 çmimeve Oskar. Fitues i 45 çmimeve të tjera dhe 79 kandidime

Vlerësimi në IMDb: 8.4/10

Vendi i filmimeve: Ait Benhaddou, Ouarzazate, Marok

Box Office

Buxheti: $103,000,000 (përafërsisht)

Fundjava e daljes: $34,819,017 (SHBA) (7 Maj 2000) (2938 Kinema)

E përgjithshme: $258,264,745 (në tërë botën) (përveç SHBA)

 

Më shumë informacion: http://www.imdb.com/title/tt0172495/


Shkarko titrat shqip KËTU Gladiator (2000)

0 comments:


Leave a Reply

.