.

[muzikë shqip] Adelina Ismaili Koleksion [UniVerseHub]

Posted by UniVerseHub | | Category: |

[muzikë shqip] Adelina Ismaili Koleksion [20 këngë] [UniVerseHub]

Adelina Ismajli lindi në Prishtinë më 14 dhjetor 1979, këngtare dhe aktore nga Kosova Prej kengetareve me te suksesëshme ku per veq kësaj , njihët edhe në vëndët e tjera shqipëtare Shqipëri, Maqedoni, dhe Mal të zi. Ka filluar të këndoj qysh në moshën fëmijërore, atëhere këndonte këngë optimiste. Është e njohur si simbol seksi, provokative në shfaqjet televizive. Incizimet e Ismajlit, përfshijnë katër albume të klasës së parë-chart (100% Zeshkane, S'jam Sex Bombë, Prej Fillimit dhe Mbretereshe E Robereshe) janë bërë të suksesëshme, duke u shitur në Shqipëri, Kosovë, Maqedoni, Mal të zi, si dhe në diasporën shqiptare. Për herë të parë paraqiti një album të plotë me Videoklipe të saja ku ne mesin e këtyre u paraqit edhe Zanfina Ismajlin me një Videoklip të quajtur "Dreq i vogel simpatik". Në një intervistë në fillim të vitit 2006, Adelina hodhi poshtë pretendimet se muzikantët shqiptarë kishin zakon të huamarrjes së melodive nga gjuhët fqinje të Ballkanit. Në një zemër të hapur të paraqitjes, ajo dha dëshmi se kishte qenë kryesisht shqiptare origjinale në interpretimet e saja. Më 1997 morri pjesë në spektakalin e bukurisë "Miss Kosova" ku u zgjodh Miss Kosova 1997. Vjen nga një familje me kulturë. Zanfina Ismajli është motra e saj është këngëtare. Ajo kishte një lidhje romantike me Zyrtarin Policor të Kosovës, Triumf Riza, i cili vritët në përleshje me grupet e krimit të organizuar. Riza qëllohet për vdekje më 30 gusht, 2007, thuhet se ishte një i dërguar për tia zgjatur depresionin Adelina Ismajlit. Me albumin e saj të fundit "Feniks" në mes të vitit 2008, simbolizon kthimin në skenën muzikore pas një mungese dy vjeçare.Babi Adelines eshte i lindur ne fshatin Sazil Afer Ferizait Kurse Nena e saj eshte Nga Peja.

Albume

Filmografia

 • Ditari i Stupcave
 • Qumili - Urime 8 Marsi 2005

Trivia

 • Adelina njihet me stilin e saj të veçantë dhe herë herë arrogant.
 • Veçantinë e saj (Vetullen e prerë) filluan ta pelqenin të gjithë.
 Lista e këngëve:
 1. Adelina Ismajli - Ti Do T'Martohesh
 2. Adelina Ismaili - Zahir Pajaziti
 3. Adelina Ismaili - You`re My Angel
 4. Adelina Ismaili - Vetem Për ty
 5. Adelina Ismaili - Ushtrinë time do ta bëj
 6. Adelina Ismaili - Ti do të martohesh
 7. Adelina Ismaili - Specialja e Natës
 8. Adelina Ismaili - Sonte
 9. Adelina Ismaili - Shko
 10. Adelina Ismaili - Shko në RR.S.
 11. Adelina Ismaili - Sex Bombë
 12. Adelina Ismaili - Po Nanës Tënde Ç'ka I Bana
 13. Adelina Ismaili - Oh... Po, Po
 14. Adelina Ismaili - Mos Harro
 15. Adelina Ismaili - Lavdi, Ushtari Im
 16. Adelina Ismaili - Fuck The Government
 17. Adelina Ismaili - Edhe K'të Natë
 18. Adelina Ismaili - Dy Motra Nji Frajer
 19. Adelina Ismaili - Deri Kur Kështu
 20. Adelina Ismaili - 100% Zeshkane
 Për të shkarkuar këtë Koleksion të Adelina Ismailit:
MultiUpload http://www.multiupload.com/75KM97JBFX

0 comments:


Leave a Reply

.