.

Jodhaa Akbar [2008] [titra shqip] [UniVerseHub]

Posted by UniVerseHub | | Category: , , , , |Një histori dashurie e shekullit të 16-të rreth një martese aleancë që i dha jetë një dashurie të vërtetë mes Perandorit të madh të Mugalit, Akbar, dhe një princeshe të Razhputit, Jodha.

Regjisor:

Ashutosh Gowariker

Skenarist: 

Haidar Ali

Yje: 

Hrithik Roshan, Aishwarya Rai dhe Sonu Sood

Kohëzgjatja: 213 minuta
Zhanri: Aksion | Aventurë | Biografi 
Data e daljes: 15 Shkurt 2008 (SHBA)
Me aktorët: Hrithik Roshan, Aishwarya Rai, Sonu Sood, Poonam Sinha, Suhasini Mulay, Ila Arun

Vendi:

Indi

Gjuha:

Hindi | Urdu

Box Office

Buxheti: 

INR 400,000,000 (përafërsisht)

Fundjava e daljes: 

$1,602,356 (SHBA) (17 Shkurt 2008) (100 Kinema)

E përgjithshme:

$3,440,718 (SHBA) (13 Prill 2008)
Më shumë informacion: http://www.imdb.com/title/tt0449994/


Shkarko titrat shqip KËTU Jodhaa Akbar (2008)

1 comments:

  1. linku per shkarkim me titra shqip


Leave a Reply

.