.

The Simpsons Season 22 Episode 9 [titra shqip] [UniVerseHub]

Posted by UniVerseHub | | Category: , , , |

The.Simpsons.S22E09.HDTV.XviD-LOL
Episodi 9 data e transmetimit: 12 12 2010
Për informacion për The Simpsons: WikiPedia | IMDbZhanri: Animacion | Komedi
Aktorët:
Lista e plotë e aktorëve:

Dan Castellaneta ...
Homer Simpson

Julie Kavner ...
Marge Simpson 

Nancy Cartwright ...
Bart Simpson

Yeardley Smith ...
Lisa Simpson

Harry Shearer ...
Ned Flanders 

Hank Azaria ...
Chief Wiggum

Pamela Hayden ...
Milhouse Van Houten

Tress MacNeille ...
Agnes Skinner 

Karl Wiedergott ...
Zëra shtesë

Maggie Roswell ...
Helen Lovejoy

Marcia Wallace ...
Edna Krabappel

Russi Taylor ...
Martin PrinceAventurat satirike të një familje punëtore në qytetin e papërshtatshëm të Springfield-it.

Sezoni 22, Episodi 9: Donnie Fatso

Data e transmetimit—12 Dhjetor 2010
Homer kalon vigjiljen e vitit të ri në Burgun e Springfieldit pasi ai kapet duke i dhënë ryshfet një zyrtari. Një hetues i FBI-së i ofron ti reduktojë kohën e burgut nëse Homeri pranon të shkojë si informator i fshehtë për të hetuar Toni Bullafiqin. Kur Homeri krijon një lidhje të veçantë me Toni Bullafiqin dhe familjen e tij, ai hyn në konflikt mes detyrimeve të tij që ka kundrejt qeverisë dhe drejt besnikerisë së tij ndaj familjes së re. Pas një kthese të papritur të ngjarjeve, kushëriri i Toni Bullafiqit, Toni i Pashmi kërkon të lajë hesapet me Homerin, por përfundon ti mësojë atij një mësim të rëndësishëm.

Sezoni 22 në Shqip nga UniVerseHub
Përkthimi: UniVerseHub
Episodi 1 Elementary School Musical http://www.megaupload.com/?d=40R58TZS
Episodi 2 Loan-a Lisa http://www.megaupload.com/?d=TUHPHUUO
Episodi 3 MoneyBart http://www.megaupload.com/?d=1XCLWO36
Episodi 4 Treehouse of Horror XXI http://www.multiupload.com/CWS5BJGKPB
Episodi 5 Lisa Simpson, This Isn't Your Life http://www.multiupload.com/W2YW8TIYI9
Episodi 6 The Fool Monty http://www.multiupload.com/GYTAM5BG9Y
Episodi 7 How Munched Is That Birdie in the Window? http://www.multiupload.com/WGOBDH1FGA
Episodi 8 The Fight Before Christmas http://www.megaupload.com/?d=0MOAK0VY
Episodi 9 Donnie Fatso http://www.megaupload.com/?d=TXH1FSMV

0 comments:


Leave a Reply

.