.

Dogtooth [2009] [titra shqip] [UniVerseHub]

Posted by UniVerseHub | | Category: , , , |
Kynodontas (titulli origjinal)

Tre adoleshentë janë të mbyllur në një shtëpi pushimi të izoluar që shumë mirë mund të jetë një planet tjetër...

Regjisor: Giorgos Lanthimos

Skenaristë: Efthymis Filippou, Giorgos Lanthimos

Yje: Christos Stergioglou, Michele Valley dhe Aggeliki Papoulia

Kohëzgjatja: 94 minuta
Zhanri: Komedi | Dramë 
Data e daljes: 11 Nëntor 2009 (Greqi)
Me aktorët: Christos Stergioglou, Michele Valley, Aggeliki Papoulia, Mary Tsoni, Hristos Passalis, Anna Kalaitzidou

Vendi: Greqi

Gjuha: Greqisht

 

Box Office

Fundjava e daljes: $6,686 (SHBA) (27 Qershor 2010) (2 Kinema)

E përgjithshme: $73,195 (SHBA) (12 Dhjetor 2010)

Më shumë informacion: http://www.imdb.com/title/tt1379182/
Shkarko titrat shqip KËTU Dogtooth (2009)

0 comments:


Leave a Reply

.