.

127 Hours [2010] [titra shqip]

Posted by UniVerseHub | | Category: , , , , |Një alpinist bllokohet nga një gur në një nga shpellat afër Moab, Utah dhe është i detyruar të marrë masa jo dhe shumë të dëshiruara që të mbijetojë.

Regjisor: Danny Boyle

Skenaristë: Danny Boyle, Simon Beaufoy

Yje: James Franco, Amber Tamblyn dhe Kate Mara

Kohëzgjatja: 94 minuta
Zhanri: Aventurë | Dramë | Thriller
Data e daljes: 28 Janar 2011 (SHBA)
Me aktorët: James Franco, Amber Tamblyn, Kate Mara, Sean Bott, Koleman Stinger, Treat Williams

Box Office

Buxheti: $18,000,000 (përafërsisht)

Fundjava e daljes: $264,851 (SHBA) (7 Nëntor 2010) (4 Kinema)

E përgjithshme: $13,510,921 (SHBA) (30 Janar 2011)


Më shumë informacion: http://www.imdb.com/title/tt1542344/

Shkarko titrat shqip KËTU 127 Hours (2010)

0 comments:


Leave a Reply

.