.

The Green Hornet [2011] [titra shqip]

Posted by UniVerseHub | | Category: , , , , |Pas vdekjes së të atit, Britt Reid, trashëgues i kompanisë së madhe të të atit, bashkëpunon me asistentin e babait tij të ndjerë për të bërë një skuadër të maskuar për të luftuar krimin.

Regjisor: Michel Gondry

Skenaristë: Seth Rogen, Evan Goldberg

Yje: Seth Rogen, Jay Chou dhe Christoph Waltz

Kohëzgjatja: 119 minuta
Zhanri: Aksion | Komedi | Krim
Data e daljes: 14 Janar 2011 (SHBA)
Me aktorët: Seth Rogen, Jay Chou, Christoph Waltz, Tom Wilkinson, Christoph Waltz

Detaje

Vendi: SHBA

Gjuha: Anglisht


Box Office

Buxheti: $120,000,000 (përafërsisht) 

Fundjava e daljes: $33,526,876 (SHBA) (16 Janar 2011) (3584 Kinema)

E përgjithshme: $87,088,622 (SHBA) (6 Shkurt 2011)

Më shumë informacion: http://www.imdb.com/title/tt0990407/

Shkarko titrat shqip KËTU The Green Hornet (2011)

0 comments:


Leave a Reply

.