.

Tangled [2010] [titra shqip]

Posted by UniVerseHub | | Category: , , , , |Princesha flokëgjatë Rapuncela ka kaluar tërë jetën e saj në një kullë, por kur ajo bie në dashuri me një bandit i cili po kalonte andej ajo duhet të zhytet në botën e jashtme për herë të parë për ta gjetur atë.

Regjisorë: Nathan Greno, Byron Howard

Skenaristë: Dan Fogelman, Jacob Grimm

Yje: Mandy Moore, Zachary Levi dhe Donna Murphy

Kohëzgjatja: 100 minuta

Zhanri: Animacion | Komedi | Familjar

Data e daljes: 24 Nëntor 2010 (SHBA)

Box Office


Buxheti: $260,000,000 (përafërsisht)


Fundjava e daljes: $48,767,052 (SHBA) (28 Nëntor 2010) (3603 Kinema)


E përgjithshme: $186,356,425 (SHBA) (23 Janar 2011) 

Më shumë informacion: http://www.imdb.com/title/tt0398286/

Shkarko titrat shqip KËTU Tangled (2010)

0 comments:


Leave a Reply

.