.

Blow [2001] [titra shqip]

Posted by UniVerseHub | | Category: , , , , |


Historia e Xhorxh Jang, njeriu që stabilizoi tregun amerikan të kokainës në vitet 1970.

Regjisor: Ted Demme


Skenaristë: Bruce Porter (libri), David McKenna (skenari)


Yje: Johnny Depp, Penélope Cruz dhe Franka Potente

Kohëzgjatja: 124 minuta
Zhanri:  Biografi | Krim | Dramë
Data e daljes: 6 Prill 2001 (SHBA)
Me aktorët: Johnny Depp, Penélope Cruz, Franka Potente, Rachel Griffiths, Paul Reubens
Fitues i një çmimi dhe pesë kandidatura

Box Office


Buxheti: $30,000,000 (përafërsisht)


Fundjava e daljes: $12,443,461 (SHBA) (8 Prill 2001) (2249 Kinema)


E përgjithshme: $52,937,130 (SHBA) (24 Qershor 2001)


Më shumë informacion: http://www.imdb.com/title/tt0221027/

SHIKOJE FILMIN:

4 comments:

  1. shume i bukur

  2. si me ja ba me e pa prap

  3. ju lutem na e krijoni mundesine me e pa prap se eshte film shum i bukur

  4. fantastik


Leave a Reply

.