.

Gulliver's Travels [2010] [titra shqip]

Posted by UniVerseHub | | Category: , , , , |Shkrimtari i udhëtimeve Lemuel Gulliver merr një detyrë në Bermuda, por përfundon në ishullin e Liliputëve.

Regjisor: Rob Letterman

Skenaristë: Joe Stillman, Nicholas Stoller 

Yje: Jack Black, Emily Blunt dhe Jason Segel

Kohëzgjatja: 85 minuta
Zhanri: Aventurë | Komedi | Fantazi
Data e daljes: 25 Dhjetor 2010 (SHBA)
Me aktorët: Jack Black, Emily Blunt, Jason Segel, Amanda Peet, Billy Connolly, Chris O'Dowd

Box Office

Buxheti: $112,000,000 (përafërsisht) 

Fundjava e daljes: $6,307,691 (SHBA) (26 Dhjetor 2010) (2546 Kinema)

E përgjithshme: $42,645,676 (SHBA) (13 Mars 2011)


Më shumë informacion: http://www.imdb.com/title/tt1320261/

Shkarko titrat shqip KËTU Gulliver's Travels (2010)

0 comments:


Leave a Reply

.