.

Hannah Montana: The Movie [2009] [titra shqip]

Posted by UniVerseHub | | Category: , , , , |Ndërsa popullariteti i Hannah Montana-s po e stërmundon jetën e saj, Miley Stewart, me nxitje nga i ati fillon një udhëtim në vendlindjen e saj të Crowley Corners, Tennessee për të kuptuar se çfarë ka vlerë më shumë në jetë.

Regjisor: Peter Chelsom

Skenaristë: Daniel Berendsen, Michael Poryes

Yje: Miley Cyrus, Emily Osment dhe Billy Ray Cyrus

Kohëzgjatja: 102 minuta

Zhanri: Komedi | Dramë | Familjar

Data e daljes: 10 Prill 2009 (SHBA)

Me aktorët: Miley Cyrus, Emily Osment, Billy Ray Cyrus, Jason Earles, Mitchel Musso, Moises Arias

Box Office

Buxheti: $30,000,000 (përafërsisht)

Fundjava e daljes: $32,324,487 (SHBA) (12 Prill 2009) (3118 Kinema)

E përgjithshme: $79,566,871 (SHBA) (9 Gusht 2009)


Më shumë informacion: http://www.imdb.com/title/tt1114677/

Shkarko titrat shqip KËTU Hannah Montana: The Movie (2009)

0 comments:


Leave a Reply

.