.

Buried [2010] [titra shqip]

Posted by UniVerseHub | | Category: , , , , |

Një kontraktor i Shteteve të Bashkuara të Amerikës po punon në Irak. Pas një sulmi nga një grup irakenësh ai zgjohet i varrosur i gjallë brenda një arkivoli. Me vetëm një çakmak dhe një aparat celular gjithçka kthehet në një garë për t'u arratisur nga një kurth vdekejeje klaustrofobike.

Regjisor: Rodrigo Cortés

Skenaristë: Chris Sparling

Yje: Ryan Reynolds, José Luis García Pérez dhe Robert Paterson 

Kohëzgjatja: 95 minuta
Zhanri: Dramë | Mister | Thriller
Data e daljes: 29 Shtator 2010 (Mbretëria e Bashkuar)
Me aktorët: Ryan Reynolds, José Luis García Pérez, Robert Paterson, Stephen Tobolowsky, Samantha Mathis

Vlerësimi në IMDb: 7.2/10
Fitues i një çmimi dhe një kandidim.

Detaje

Vendi: Spanjë |SHBA | Francë

Gjuha: Anglisht

Data e daljes: 29 Shtator 2010 (Mbretëria e Bashkuar)

Vendi i xhirimeve: Barcelonë, Katalunjë, Spanjë


Box Office

Buxheti: $3,000,000 (përafërsisht)

Fundjava e daljes: $100,268 (SHBA) (26 Shtator 2010) (11 Kinema)

E përgjithshme: $1,028,658 (SHBA) (7 Nëntor 2010)

 

Më shumë informacion: http://www.imdb.com/title/tt1462758/


Shkarko titrat shqip KËTU Buried (2010)

1 comments:

  1. pse i keni hjek emrin e perkthyesit keto titra jan te shkarkuar nga www.titrashqip.net
    perkthyer nga -[DRIKI]- DRILON MORINA


Leave a Reply

.