.

The Uninvited [2009] [titra shqip] [UniVerseHub]

Posted by UniVerseHub | | Category: |


Bazuar në thrillerin Koreano – Jugore, “Peralla e dy motrave”, filmi fillimisht na prezanton me adoleshenten e shqetesuar Anna, e cila pregatitet të dalë nga spitali psikiatrik. Duke qënë e pranishme në vdekjen aksidentale të mamasë së saj të semurë dhe duke i shpëtuar një vetvrasjeje, Anna e di që rruga drejt shërimit do të jetë e gjatë dhe e vështirë. Për ta bërë më të vështirë shërben dhe Rachel, infermierja e të ëmës e cila se shpejti do te bëhet dhe njerka e Annas. Marrë shkas nga fyerjet e Rachel, Anna dhe motra e saj e madhe, Alex fillojnë të dyshojnë për një veptrim dashakeqës të saj kur Anna do të takojë fantazmën e të ëmës. Por kur ato pregatiten të zbulojnë të vërtetën për Rachel, një e vërtetë edhe më e frikshme që mund ta shpërbëjë dhe shkatërrojë familjen do dtë dalë në skenë.


Gafa
Në fillim të filmit zilja është e lidhur ne dorën e majtë të mamasë, ndërsa në vazhdimësi dhe në pasazhe të së shkuarës ajo është e varur në dorën e djathtë të saj.

Kritika
"Një histori e ngritur mjaft mirë, jo aq e parashikueshme në ngjarje sa mund të duket" Chicago Sun-Times - Roger Ebert

"Film ku aktrohet mirë, i frikshëm dhe prodhuar me hijeshi" USA Today - Claudia Puig

"Efektivisht janë 80 minuta vetëm me kërcime dhe vetëm bëjnë shumë zhurmë përreth" New York Post- Kyle Smith


Vëndxhirime
Shreveport, Louisiana USA
Shreveport, Louisiana USA
Vancouver, British Columbia
Vancouver, British Columbia, Canada


Regjia Thomas Guard dhe Charles Guard
Aktorë Emily Browning, Elizabeth Banks, Arielle Kebbel, David Strathairn
Zhanri Horror
Minutazhi 87 min
Kompania DreamWorks Distribution LLC
Vleresime Nominime: Teen Choice Awards
Fakte Data e shfaqjes: 30 January 2009, Buxheti i filmit: 28,573,173 $
 


 Për më shumë informacion: http://www.imdb.com/title/tt0815245/

Për të shkarkuar titrat shqip: Kliko Këtu

0 comments:


Leave a Reply

.