.

The Blind Side [2009] [titra shqip] [UniVerseHub]

Posted by UniVerseHub | | Category: , , , , |Historia e Majkell Oherit, një djalë i tramautizuar dhe i pastrehë i cili bëhet një lojtar "All American  Football" dhe raundi i parë i NFL-së me ndihmen e një gruaje të dashur dhe familjes së tij.

Regjisor:

John Lee Hancock

Skenaristë:

John Lee Hancock, Michael Lewis

Yje:

Quinton Aaron, Sandra Bullock dhe Tim McGraw

Kohëzgjatja: 129 minuta  
Zhanri: Biografi | Dramë | Sport
Data e daljes:  20 Nëntor 2009 (SHBA)
Me aktorët: Sandra Bullock, Jae Head, Quinton Aaron, Tim McGraw, Lily Collins


Box Office

Buxheti: 

$29,000,000 (përafërsisht)

Fundjava e daljes:

$34,119,372 (SHBA) (22 Nëntor 2009)

E përgjithshme:

$255,950,375 (SHBA) (16 Maj 2010) 

Më shumë informacion: http://www.imdb.com/title/tt0878804/

Shkarko titrat shqip KËTU The Blind Side (2009)

0 comments:


Leave a Reply

.