.

Slumdog Millionaire [2008] [titra shqip] [UniVerseHub]

Posted by UniVerseHub | | Category: , , , |

 

Një djalë nga Mumbai i cili është rritur në një lagje të varfër, bëhet një konkurrent i versionit indian të "Kush Do Të Bëhet Milioner?" Ai arrestohet me dyshimin e mashtrimit, dhe ndërsa merret në pyetje, ngjarjet nga historia e jetës së tij tregojnë se përse ai i di përgjigjet.

Regjisorë: Danny Boyle, Loveleen Tandan

Skenaristë: Simon Beaufoy, Vikas Swarup

Yje: Dev Patel, Freida Pinto dhe Saurabh Shukla

Kohëzgjatja: 120 minuta
Zhanri: Dramë | Romancë
Data e daljes: 23 Janar 2009 (SHBA)

Me aktorët: Dev Patel, Freida Pinto, Saurabh Shukla, Anil Kapoor, Rajendranath Zutshi, Jeneva Talwar

Vendi: Mbretëria e Bashkuar

Gjuha: Anglisht | Hindi | Frengjisht

Box Office

Buxheti: $15,000,000 (përafërsisht)

Fundjava e daljes: $360,018 (SHBA) (16 Nëntor 2008) (10 Kinema)

E përgjithshme: $141,319,195 (SHBA) (24 Maj 2009)

Më shumë informacion: http://www.imdb.com/title/tt1010048/

Shkarko titrat shqip KËTU Slumdog Millionaire (2008)

0 comments:


Leave a Reply

.