.

Cats & Dogs: The Revenge of Kitty Galore [2010] [titra shqip] [UniVerseHub]

Posted by UniVerseHub | | Category: , , , , |Në një bazë në Gjermani, një punëtor që shpërndante kode seckrete gjen një qenush qimegjatë spanjol jashtë zyrës së tij. Ai e fut qenushin brenda dhe ja tregon qenit polic, Rex. Rex ndjen që ka dicka që nuk shkon me qenushin dhe fillon te leh, duke e detyruar punonjësin që ta nxjerr jashtë qenushin. Të dy kanë ngelur jashtë zyrës. Rex shikon nga dritarja, që qenushi po fotografonte dokumente sekrete dhe zbulon që është Kitty Galore, një mace e keqe pa qime. Rex rezulton të jetë një qen agjent dhe raporton në zyrat qendrore.

Në San Francisco, Diggs, një qen gjerman i policisë dhe i zoti i tij, Shane janë thirrur për një cështje perngmarrjeje. Diggs qëllimisht nuk i bindet urdhërave të Shane. Ai sulmon të dyshuarin, duke e detyruar atë të lëshojë një paisje të cilën Diggs e kap dhe shkakton shpërthimin e një ndërtese. Butch dhe Lou janë duke parë gjithë incidentin. Lou dëshiron që Diggs të jetë një agjent, me Butch-in si këshilltarin e tij për të ndihmuar të rrëzojnë Kitty Galore.

Në rajonin e policisë, Diggs pezullohet dhe dërgohet në qendrën për rritjen e qenve. Shanë dëshiron ta adoptojë Diggs-in por policia nuk e lejon këtë gjë. Butch e rekruton Diggs-in dhe e shpie te zyrat qendrore. Lou i ngarkon atyre një mision për të ndjekur një pellumb të quajtur Seamus, i cili është një agjent dhe mesa duket punon për Kitty Galore.

Pasi ndjekin Seamus, Diggs dhe Butch takojnë një mace agjente të quajtur Catherine nga MEOWS, e cila është në ndjekje të pëllumbit për të njëjtën arsye. Qentë mësojne nga Catherine që Kitty Galore u kthye në një agjente mashtruese pasi në një mision kundra qenve ajo ra në një vaskë me xhel, e cila i shkaktoi rënien e flokëve, duke e kthyer në objekt talljesh nga macet e tjera dhe gjithashtu shkaktoi dhe dëbimin nga shpia ku qendronte. Kitty kërkon hakmarrje, jo vetëm ndaj qenve, por edhe ndaj njerëzve dhe shoqeve të saja mace.

Pasi e cojnë Catherine-n në zyrat qendrore, Lou kontakton Tab Lazenby të MEOWS dhe ata formojnë nje aleance për të mposhtur Kitty Galore. Seamus tregon se ku po shkonte një pëllumb që punonte për Kitty-n. Në shtëpinë e një maceje ata zbulojnë nje mace ndërmjetëse, e cila i dërgonte një hisë Kitty-t nëpërmjet njërit nga pëllumbat që punonin për të por nuk e dinte se ku fshihej.

Duke kërkuar ndihmë për të kuptuar se ku fshihet Kitty, ata shkojnë te Mr. Tinkles i cili është i mbyllur në një burg të fshehtë në Ishullin Alcatraz. Megjithëse refuzon të bashkëpunojë, ai i jep një ndihmë grupit, që gjithë sekretet zbulohen në sytë e maces dhe që ai po planifikonte të arratisej. Kitty zbulon nga nje informator në burg që qentë dhe macet po punojnë së bashku dhe dërgon disa nga agjentët e saj të sulmojnë dhe arrin të kapë Seamus gjatë kthimit me varkë nga burgu.

Pasi arriti kulmin me Diggs-in që nuk donte të bindej, Butch largohet me Seamus për te shptëpia e pëllumbit për të gjetur disa të dhëna. Catherine e merr Diggs-in në shtëpinë e saj. Aty ajo mëson se Diggs, gjatë gjithë jetës ka lëvizur sa brenda – jashtë qendrës për rritjen e qenve. Ajo e shpie tek zyrat qendrore të maceve. Diggs, Catherine dhe Tabs mësojnë nga një sekuencë e videos së saj, duke parë në sytë e maces si tha dhe Tinkles, se Kitty fshihet në një panair tek zotëria i saj i ri, një magjistar.

Shumë shpejt pasi arrijnë te panairi, Diggs dhe Catherine kapen nga Kitty Galore dhe Paws, një mace gjigande me dhëmbë hekuri. Kitty zbulon se ajo planifikon të dërgojë një sinjal që vetëm qentë mund ta dëgjojnë nëpërmjet televizionit dhe celularëve, në mënyrë që ti bëjë të sulmojnë njerëzit që kujdesen për ta. Pasi arrijnë ti shpëtojnë grackës vdekjeprurëse të Kitty-t, Diggs dhe Catherine takohen me Butch dhe Seamus të cilët lajmërohen nga Tab dhe Lou.

Kitty përdor një karrige si satelit për të transmetuar sinjalin. Seamus aksidentalisht shtyp një buton që fillon programin, duke menduar se ishte butoni i fikjes. Qentë fillojnë të bëhen armiqësorë në shtëpitë e tyre. Kitty urdhëron Paës të sulmojë ata dhe përleshja finale fillon. Gëzofi i Paws bie dhe zbulohet që ai është nje robot, stili i terminator. Diggs mashtron Paws në mënyrë që të kafshojë një nga telat duke shkaktuar shpërthimin e satelitit. Kitty përfundon e lidhur me karamele pambuku në kapelen e magjistarit.

Pas misionit, Diggs shkon të jetojë me Shane, i cili e kërkonte që kur Diggs u arratis nga qendra e rritjes së qenve. Diggs thërritet në zyrat qendrore dhe i tregohet një video ku shfaqet Mr. Tinkles që është arratisur nga burgu së bashku me Calico.

Diggs, Butch, Catherine dhe Seamus janë duke punuar sëbashku edhe një herë, në një seri tjetër të quajtur “Cats and Dogs 3”.

Rreth filmit
Cats & Dogs: The Revenge of Kitty Galore është një film familjar i vitit 2010, nën regjinë e Brad Peyton. Ky film është vazhdimi i “Cats & Dogs” të vitit 2001. Filmi u shfaq për herë të parë në 30 korrik 2010, dhe gjithashtu do të shfaqet në formatin 3D.

Kritika
Joe Leydon i Variety shkroi një koment pozitiv për filmin: Nëntë vjet pasi Cats & Dogs arkëtoi më shumë se 200 milionë dollarë në mbarë botën, Ëarners shfaq Cats & Dogs: The Revenge of Kitty Galore, një film më i shpejtë e gazmor.
Scot Tobias i The A.V. Club e shikonte negativisht filmin duke thënë se: është sërish rreth një maceje që do të dominojë botën me agjentët e saj që i jargaviten.

Box Office

Filmi arkëtoi 4.3 milionë në ditën e parë të shfaqjes dhe 12.3 milionë për fundjavën. Në fund të gushtit 2010 filmi ka arkëtuar me shumë se 41 milionë brenda vendit dhe 44 milionë dollarë në mbarë botën, me një total prej 85 milionë dollarë.

Më shumë informacion: http://www.imdb.com/title/tt1287468/

Shkarko titrat shqip KËTU Cats & Dogs: The Revenge of Kitty Galore (2010)

0 comments:


Leave a Reply

.