.

The Pink Panther 2 [2010] [titra shqip]

Posted by UniVerseHub | | Category: , , , , |Insp. Jacques Clouseau bashkohet me një skuadër ndërkombëtare detektivësh që janë tamam ashtu siç është ai vetë; të paaftë. Misioni i tyre: Të ndalojnë një hajdut me famë botërore në vjedhjen e veprave të lashta historike.

Regjisor: Harald Zwart


Skenaristë: Scott Neustadter, Michael H. Weber


Yje: Steve Martin, Jean Reno dhe Emily Mortimer

Kohëzgjatja: 92 minuta
Zhanri: Aventurë | Komedi |  Krim
Data e daljes:  6 Shkurt 2009 (SHBA)

Box Office


Fundjava e daljes: $11,588,150 (SHBA) (8 Shkurt 2009) (3243 Kinema)


E përgjithshme: $35,922,978 (SHBA) (22 Mars 2009)


Më shumë informacion: http://www.imdb.com/title/tt0838232/

Shkarko titrat shqip KËTU The Pink Panther 2 (2009)

0 comments:


Leave a Reply

.