.

Up [2009] [titra shqip]

Posted by UniVerseHub | | Category: , , , , |


Duke lidhur mijera tullumbace në shtëpinë e tij, një 78 vjeçar, Carl Fredricksen, ndërmerr një udhëtim që të përmbushë ëndrrën e tij të jetës, të shohë botën e egër në Amerikën e Jugut. Fill pasi ngrihet, sidoqoftë, mëson se nuk është vetëm në udhëtimin e tij....

Regjisorë: Pete Docter, Bob Peterson


Skenaristë: Pete Docter, Bob Peterson


Yje: Edward Asner, Jordan Nagai dhe John Ratzenberger

Kohëzgjatja:  96 minuta
Zhanri:  Animacion | Aventurë | Komedi
Data e daljes: 29 Maj 2009 (SHBA)

Box Office


Buxheti: $175,000,000 (përafërsisht)


Fundjava e daljes: $68,108,790 (SHBA) (31 Maj 2009) (3 Kinema)


E përgjithshme: $293,004,164 (SHBA) (5 Nëntor 2009)


Më shumë informacion: http://www.imdb.com/title/tt1049413/

Shkarko titrat shqip KËTU Up (2009)


UPDATED!!!

Locked Down (2010)  | Shkarko titrat formati: Locked.Down.2010.DVDRip.XviD-BULL shqip RIDI

0 comments:


Leave a Reply

.