.

The King's Speech [2010] [titra shqip]

Posted by UniVerseHub | | Category: , , , , |Kjo është historia e Mbretit George VI të Britanisë, fronit te tij dhe terapistit të fjalimeve i cili e ndihmoi monarkun të ishte më i sigurtë në vetvete.

Regjisor: Tom Hooper

Skenarist: David Seidler 

Yje: Colin Firth, Geoffrey Rush dhe Helena Bonham Carter

Kohëzgjatja: 118 minuta
Zhanri: Biografi | Dramë | Histori
Data e daljes: 24 Dhjetor 2010 (SHBA)
Me aktorët: Colin Firth, Geoffrey Rush, Helena Bonham Carter, Guy Pearce, Jennifer Ehle, Michael Gambon, Derek Jacobi, Timothy Spall

Fituesi i 4 çmimeve Oskar. Dhe 41 të tjera çmimeve dhe 86 kandidaturave

Detaje

Vendi: Mbretëri e Bashkuar | Australi | SHBA

Gjuha: Anglisht

Data e daljes: 24 Dhjetor 2010 (SHBA)

Titulli në shqip: Fjalimi i Mbretit

Përkthimi: UniVerseHub

Vendi i filmimeve: 33 Portland Place, Marylebone, Londër, Angli, Mbretëria e Bashkuar

 

Box Office

Buxheti: $15,000,000 (përafërsisht)

Fundjava e daljes: $355,450 (SHBA) (28 Nëntor 2010) (4 Kinema)

E përgjithshme: $132,476,381 (SHBA) (20 Mars 2011)Më shumë informacion: http://www.imdb.com/title/tt1504320/

Shkarko titrat shqip KËTU The King's Speech (2010)

0 comments:


Leave a Reply

.