.

The Ghost Writer [2010] [titra shqip] [UniVerseHub]

Posted by UniVerseHub | | Category: , , , , |Një shkrimtar-fantazmash punësohet që të përfundojë kujtimet, e një ish-kryeministri britanik, e sekreteve të pazbuluara që vë vetë jeten e vet në rrezik.

Regjisor:

Roman Polanski

Skenaristë: 

Robert Harris, Roman Polanski

Yje:

Ewan McGregor, Pierce Brosnan dhe Olivia Williams
Kohëzgjatja: 128 minunta 
Zhanri: Dramë | Mister | Thriller   

Data e daljes: 19 Mars 2010 (SHBA)
Me aktorët: Ewan McGregor, Pierce Brosnan, Olivia Williams, Jon Bernthal, Tim Preece, James Belushi

Box Office

Buxheti:

$35,000,000 (përafërsisht)

Fundjava e daljes:

$183,009 (SHBA) (21 Shkurt 2010) (4 Kinema)

E përgjithshme:

$15,541,549 (SHBA) (17 Qershor 2010) 
Më shumë informacion: http://www.imdb.com/title/tt1139328/

Shkarko titrat shqip KËTU The Ghost Writer (2010)

0 comments:


Leave a Reply

.